FAQ – najczęściej zadawane pytania

Rejestracja i logowanie

Czy posiadanie loginu i hasła jest konieczne aby móc dokonywać zakupów?

Nie, posiadanie loginu i hasła nie jest konieczne.

Można dokonywać zakupów bez rejestracji. W tej opcji nie ma jednak możliwości sprawdzenia historii zamówień. Przy kolejnych zamówieniach trzeba ponownie wypełnić dane dotyczące dostawy. Nie można również korzystać z ewentualnych promocji dla stałych klientów.

Jak dokonać rejestracji w sklepie internetowym?

Aby dokonać rejestracji w sklepie należy kliknąć napis "Zaloguj się" u góry strony. Następnie trzeba wypełnić dane rejestracji po prawej stronie i zatwierdzić klikając przycisk "ZAREJESTRUJ SIĘ" Po kliknięciu przycisku, konto zostanie automatycznie utworzone i zostaniemy zalogowani do swojego profilu.

Co mam zrobić gdy zapomniałem hasła?

W przypadku gdy zapomnimy swojego hasła, należy kliknąć w napis „Nie pamiętasz hasła” i podać swój adres e-mail, który był użyty w procesie rejestracji. Na podany adres wysłane zostanie nowe hasło.

Jak zmienić hasło do logowania się w sklepie?

By móc zmienić hasło w sklepie przechodzimy do zakładki "SZCZEGÓŁY KONTA" w profilu i tam pojawi się opcja do zmiany hasła. Dodatkowo w tej zakładce możemy uzupełnić swoje imię i nazwisko.

Jak uzupełnić dane adresowe do składania zamówień?

By móc uzupełnić dane adresowe do zamówień wystarczy, że po zalogowaniu przejdziemy do zakładki "ADRESY" po lewej stronie menu. Po przejściu klikamy "Edytuj" i ustawiamy dane adresowe.

Zamówienia

Jaki jest termin realizacji zamówionego sprzętu?

Termin realizacji zamówionego sprzętu liczony od momentu zaksięgowania wpłaty za zamówienie na naszym koncie bankowym wynosi zwykle 7-14 dni. W przypadku, kiedy na rynku brak jest dostępnych podzespołów czas ten może ulec wydłużeniu.

Czy mogę sprawdzić status realizacji zamówienia?

Status zamówienia widoczny jest w zakładce "ZAMÓWIENIA" dla klientów zarejestrowanych. Ponadto klienci otrzymują maile generowane automatycznie informujące o statusach:

  1. NOWE – NIEZATWIERDZONE
  2. ZATWIERDZONE – OCZEKUJĄCE NA WPŁATĘ
  3. W TRAKCIE REALIZACJI
  4. ZREALIZOWANE

Ostatni mail zawiera również informację o tym jak odebrać zamówiony sprzęt.

Czy mogę zmienić złożone zamówienie?

Zgodnie z regulaminem sklepu internetowego kryptokoparka.pl nie mamy możliwości modyfikacji zamówień już złożonych.

Można próbować anulować zamówienie wysyłając na adres kontakt@kryptokoparka.pl maila z informacja o rezygnacji z zamówienia i złożyć zamówienie raz jeszcze z poprawnymi danymi. Realizacja „niechcianego” zamówienia nie zostanie zrealizowana do momentu wpłynięcia pieniędzy na nasz konto bankowe.

Jak mogę odebrać złożone zamówienie?

Zrealizowane zamówienie, można odebrać w Lublinie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Ile kosztuje koparka kryptowalut?

Koszt koparki kryptowalut zależy od wydajności jej kopania, a wydajność kopania zależy od wydajności podzespołów potrzebnych do budowy kryptokoparki, w szczególności od wydajności kart graficznych.

W dużym uproszczeniu można przyjąć, że im droższe karty graficzne tym droższa koparka.

Koszt koparki to wydatek od kilku tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych za jeden zestaw.

Ceny przykładowych zestawów znajdziesz w naszym sklepie https://kryptokoparka.pl/sklep/

Zawsze możesz zapytać nas o koparkę na zamówienie – wtedy dopasujemy nasze propozycje do budżetu, którym dysponujesz i zbudujemy optymalną kryptokoparkę dla Ciebie.

Płatności

Na jakie konto bankowe mogę dokonać płatności za zamówienie?

Numer konta bankowego do opłacenia zamówienia, wysyłany jest e-mailowo oraz pojawia się karcie zamówienia, po jego akceptacji.

Jakie są formy płatności za zakupiony sprzęt?

Płatności za towar mogą być dokonywane przelewem bankowym na wskazany numer rachunku bankowego, po zaakceptowaniu zamówienia.

W jakiej walucie można dokonać płatności?

Płatności, można dokonać w polskich złotówkach.

Co mam zrobić jeśli złożyłem zamówienie a nie dokonałem/am płatności?

Po akceptacji zamówienia należy w ciągu 10 dni, zamówienie opłacić. Gdy płatność w danym czasie nie zostanie przyjęta, zostaje wysyłane przypomnienie i po 5 dniach od przypomnienia, jeżeli nadal płatność nie zostanie wykonana, zamówienie otrzymuje status "ANULOWANE"

Sprawy techniczne

Co muszę wiedzieć, żeby korzystać z koparki kryptowalut?

Powinieneś radzić sobie z podstawową obsługą komputera z systemem operacyjnym Windows 10. Wszystkich pozostałych rzeczy nauczymy Cię przy odbiorze koparki. Dostaniesz również dostęp do materiałów szkoleniowych online.

Jeśli radzisz sobie z podstawową obsługą zwykłego komputera, to obsługa kryptokoparki nie sprawi Ci problemów.

 

Jakie są wymagania dla koparki kryptowalut?

Pojedyncza koparka kryptowalut wymaga: podłączenia do gniazda 230V, oraz podłączenia do internetu. Idealnie będzie jeśli zapewnisz wokół kryptokoparki swobodny dostęp powietrza, które wentylatory kart graficznych wykorzystują do chłodzenia.

Więcej o podłączeniu elektrycznym kryptokoparki dowiesz się z wpisu Podłączenie Koparki Kryptowalut w Domu – Zasilanie Elektryczne

Więcej o temperaturze, wilgotności i chłodzeniu kryptokoparki dowiesz się z wpisu
Podłączenie Koparki Kryptowalut w Domu – Temperatura i Wilgotność 

Czy używanie koparki kryptowalut i wydobycie kryptowalut jest legalne?

Oczywiście, że tak. Używanie koparki kryptowalut niczym szczególnym nie różni się od używania zwykłego komputera stacjonarnego. Sam proces wydobywania kryptowalut, to tak naprawdę użyczanie mocy obliczeniowej Twojej kryptokoparki do wykonywania obliczeń kryptograficznych w sieci składającej się z wielu podobnych maszyn.

Obrót kryptowalutami jest legalny – oczywiście należy pamiętać, że w pewnych okolicznościach obrót ten wymaga zapłacenia podatku dochodowego – tak jak w przypadku zarabiania pieniędzy na różne inne sposoby.

Czy mogę kopać kilka kryptowalut na jednej koparce kryptowalut?

Tak. Możliwa jest taka konfiguracja kryptokoparki, która pozwoli na swobodne „przełączanie” jej na wydobycie różnych kryptowalut

Czy koparkę da się używać, jak zwykły komputer?

Tak, możesz używać koparkę kryptowalut jak zwykły komputer. Warto jednak poinformować nas podczas zamawiania kryptokoparki o tym w jaki sposób planujesz z niej korzystać – pozwoli nam to na optymalny dobór podzespołów kryptokoparki dopasowany do Twoich potrzeb.

Domyślnie nasze kryptokoparki budowane są z myślą o jak największym wydobyciu kryptowalut przy zachowaniu jak najniższej ceny kryptokoparki.

Kryptokoparki konfigurujemy tak, żeby zakup sprzętu w celu zarobkowego wydobywania kryptowalut był dla Ciebie maksymalnie opłacalny.