wykres wzrostu ceny bitcoina

Jak Zarabiać na Kryptowalutach?

Jak pewnie wiesz w ostatnich latach kryptowaluty przynoszą niesamowite stopy zwrotu, co sprawia, że są coraz bardziej łakomym kąskiem w gronie osób pragnących pomnażać swoje oszczędności znacznie szybciej niż na bankowej lokacie. W tym wpisie zdradzimy Ci kilka najbardziej popularnych strategii zarabiania na kryptowalutach. Startujemy.

Zakup kryptowalut za gotówkę i „trzymanie” przez… jakiś czas.

Jest to bardzo prosta strategia polegająca na zakupie kryptowalut za pieniądze, które posiadamy. Odbywa się to w ten sposób, że zakładasz konto na dowolnej giełdzie kryptowalut (więcej o giełdach w tym wpisie), kupujesz Bitcoiny wykonując przelew z konta, a następnie kupione Bitcoiny możesz wymienić na dowolną kryptowalutę dostępną na platformach giełdowych. Oczywiście nie musisz wymieniać Bitcoinów na inne kryptowaluty jeśli Twoim celem inwestycyjnym jest sam Bitcoin. Następnie „przelewasz” walutę z giełdy na jakiś zewnętrzny portfel i trzymasz licząc na wzrosty. Sprzedajesz w momencie, kiedy uznasz, że stopa zwrotu jest dla Ciebie wystarczająca.

Zakup kryptowalut za gotówkę i trading

Trading – czyli dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży w celu osiągnięcia zysku z każdej transakcji (granie na giełdzie). Ta strategia polega na zakupie Bitcoinów, a następnie kupowaniu innych kryptowalut w celu możliwie szybkiego zarobienia na nich. Ta strategia wymaga wiedzy specjalistycznej, intuicji oraz panowania nad emocjami.

Kopanie kryptowalut i trading

Ta strategia polega na kopaniu wybranej kryptowaluty lub kryptowalut przy użyciu koparki kryptowalut, oraz wymianę tych kryptowalut na giełdzie. Wykopane (wydobyte) w ten sposób kryptowaluty trafiają na Twój portfel na giełdzie, a następnie możesz zamienić je na bitcoiny i kupowac różne inne kryptowaluty w celach spekulacyjnych.

Naszym zdaniem jest to dużo ciekawsza strategia na trading, niż inwestowanie własnej gotówki. Zamiast inwestowac gotówkę w trading, można zainwestować ją w koparkę i zajmować się tradowaniem tylko tym, co wykopałeś. Ta strategia stanowi pewne kompromisowe zabezpieczenie ewentualnych strat związanych z możliwymi spadkami na kryptowalutach, którymi tradujemy. Gdyby spadki dotyczyły gotówki mógłby powstać problem zamrożonego kapitału. Jeśli jednak mamy koparkę, to zawsze możemy przestawić ją na wydobycie najbardziej opłacalnej kryptowaluty i dalej tradować, a pozostałe kryptowaluty, które notują stratę pozostawić w swoim portfolio do czasu, kiedy odrobią straty.

Kopanie kryptowalut i sprzedaż

Ta strategia polega na kopaniu wybranej kryptowaluty lub kryptowalut przy użyciu koparki kryptowalut, oraz wymianę tych kryptowalut na giełdzie i natychmiastową realizację zysków z wydobycia. Wykopane (wydobyte) w ten sposób kryptowaluty trafiają na Twój portfel na giełdzie, następnie zamieniasz je na Bitcoiny, a Bitcoiny zamieniasz na gotówkę, która trafia na Twoje konto przelewem. Możesz również wypłacić gotówkę bezpośrednio z bankomatu korzystając z wymiany Bitcoinów na gotówkę. Jak to zrobić dowiesz się z tego wpisu >>>

Kopanie kryptowalut, trzymanie i sprzedaż po czasie

Ta strategia polega na kopaniu wybranej kryptowaluty lub kryptowalut przy użyciu koparki kryptowalut, oraz trzymanie tych kryptowalut na zewnętrznych portfelach poza giełdą lub wymianę na Bitcoiny i trzymanie Bitcoinów poza giełdą.Trzymasz kryptowaluty tak długo, aż uznasz, że stopa zwrotu jest dla Ciebie wystarczająca.

Jest to jedna z najchętniej stosowanych strategii przez osoby, które „zawodowo” zajmują się kopaniem kryptowalut. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że przytrzymanie wykopywanej waluty i sprzedanie jej w dogodnym momencie może zapewnić niewiarygodnie wysokie stopy zwrotu. Wielu kopaczy kryptowalutowych dzięki tej strategi zostało milionerami.

Podsumowanie – Jak zarabiać na kryptowalutach?

Naszym zdaniem najlepszą strategią inwestowania w rynek kryptowalut jest połączenie kopania kryptowalut z ich przetrzymywaniem lub okresową sprzedażą na wzrostach. Ta strategia zapewnia nam stały dopływ „gotówki” i daje pewną stabilność.

Oczywiście naszej opinii nie należy traktować jako porady inwestycyjnej – to jakie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz jest Twoją wyłączną sprawą i to Ty bierzesz pełną odpowiedzialność, za swoje finansowe decyzje.

Sprawdź nasze najnowsze produkty!

Promocja - 80%
497,00  97,00 
Promocja - 75%
Brak w magazynie
Promocja - 88%
1 997,00  249,00 
Promocja - 62%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *